VIDEO/ Stadiumi në flakë, PAOK kampion pas 34 vitesh

Festë e çmendur në Selanik për triumfin e PAOK-ut në kampionatin vendas. Tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre kishin pritur plot 34 vite për titullin kampion, që e siguruan në këtë sezon një javë para përfundimit të kampionatit, pasi mposhtën me rezultatin e thellë 5-0 Levadhiakosin.

LEXO EDHE  Sporti në zi, ndërron jetë ish-futbollisti, qëllohet me armë zjarri

Skuadra ku spikati edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ergys Kaçe (sot pjesë e Panathinaikosit), theu hegjemoninë e Olympiakosit dhe Panathinaikosit, që e kishin monopolizuar titullin prej disa dekadash.