FOTO/ Shpërthim makinës së babait të policit në Tiranë

Një shpërthim ka ndodhur në periferi të kryeqytet orët e para të mëngjesit. Nga ngjarja, nuk raportohet për persona të lënduar.

Sipas një rindërtimi paraprak të ngjarjes nga policia, “rreth orës 04:00 të mëngjesit, në Yrshek, në oborrin e banesës, në pjesën e pasme të mjetit në pronësi të shtetasit L. Ç., ka shpërthyer një sasi e vogël lënde e dyshuar plasëse”.

Shërbimet e policisë po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit, thuhet në njoftimin paraprak të policisë lidhur me ngjarjen.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Lubonja: Mund të ketë një marrëveshje të fshehtë mes maxhorancës dhe opozitës

Burime pranë grupit hetimor thanë për Boldnews se, pronari i mjetit Luan Çikaj, është babi i një efektivi policie. /Boldnews.al/