VIDEO/ Chievo e rënë nga kategoria i bën gjëmën Lazion së Strakoshës

Milan u ndal në barazim 1-1 kundër Parmës dhe Lazio kishte një mundësi të artë për tu afruar me zonën e Champions League, duke parë që edhe Roma luan kundër Interit në darkë.

Por, ka ndodhur ajo që nuk pritej, Chievo e cila ka rënë zyrtarisht në Serie B për sezonin e ardhshëm ka shënuar dy gola në dy minuta.

Momentalisht po luhet minyta e 53 dhe ndeshja është 0-2, ku Lazio është edhe me 10 lojtarë që prej minutës 34 ku Milinkoviç Saviç ka dalë me të kuqe.