Kërcënimi i fortë nga Unaza e Re: Mos guxoni të prekni asnjë banesë se do vdisni këtu …

Banorët e Unazës ë re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme për të protestuar kundër vendimit të qeverisë dhe projektit korruptiv.

Banorët i kanë bërë thirrje punonjësve të policisë dhe atyre të IKMT-së, që të mos afrohen të prekin asnjë shtëpi sepse do të lënë kokën aty.

‘Kjo është prona jonë, e fëmijëve tanë, prandaj kush do të prekë një tullë të pronës tonë, ka për të lënë kokën këtu. Do ju presim me luftë’, deklaruan banorët.

LIVE – Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 20. April 2019

LEXO EDHE  "Jo ndryshim kufinjsh dhe shkëmbim territoresh"/ Hoti flet prerazi