‘Blindohet’ ambasada holandeze/ Shoqëria civile proteston kundër rikthimit të vizave (FOTO)

Forca të shumta policie kanë rrethuar gjatë ditës së sotme godinën e ambasadës holandeze në Tiranë. Pas njoftimit të shoqëirsë civile për mbajten e një proteste kundër vendimit të Parlamentit holandez për rikthimin e vizave ndaj shqiptarëve, këta të fundit kanë vendosur të kundërshtojnë këtë vendim.

LEXO EDHE  Përfundon Këshilli Politik për reformën zgjedhore: Nuk ka konsensus

Parlamenti i Holandës pak ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët dhe këtë kërkesë ia përcolli qeverisë së saj, duke u shprehur se klanet shqiptare janë kthyer në rrezik serioz për qytetarët e Holandës.