Kapet me drogë në aeroport, arrestohet “arbitri” i sfidës Juventus-Ajaks

Policia franceze pas një operacioni anti-drogë ka vënë në pranga një person i cili përdorte identitetin Clement Turpin, gjyqtarit francez që vendosi drejtësi në gjysmëfinalen e Championsit mes Ajaksit dhe Juventusit në Torino.

Një 34-vjeçar i quajtur Munir A, i kishte vjedhur identitetin gjyqtarit të famshëm francez, për të kaluar me lehtësi kontrollet policore.

LEXO EDHE  Largohet pas 7 viteve nga Chelsea, Willian ndan letrën emocionuese!

Ai transportonte lëndë narkotike nga Belgjika në Francë dhe ishte pjesë e një bande të organizuar të narko-trafikut, ndërsa policia ka zbuluar të gjithë rrjetin dhe mënyrën sesi banda vepronte.