Ironia e analistit: Filloi me një Hajdar, po mbyllet me një Hajdare

Analisti, Ilir Demalia ka ironizuar vendimin e Rudina Hajdarit dhe deputetëve që hynë në Parlament nga listat e PD dhe LSI-së për të krijuar grupe të reja në Kuvend.

Demalia me një status në Facebook i ka quajtur këto lëvizje si “Hajdaro demokrakarikatura”.

LEXO EDHE  ‘E qara për Amazonën është trendy, por Shëngjini dhemb më shumë’/Me kë e ka Braçe?

Ndërkohë që në statusin e tij, gazetari thekson se plurikarikatura shqiptar filloi me një “Hajdar e po e mbyll një Hajdare”.

“Hajdaro demokrakarikatura. Demokrakarikatura dhe plurikarikatura shqiptare filloi me Hajdar e po mbyllet Hajdare”, ironizon Demalia.