Grabitja në Rinas/ Shkarkohet nga detyra zyrtari i lartë

Krislen Keri, i cili deir më tani ka mbajtur postin e kreut të Aviacionit Civil mësohet se është shkarkuar nga detyra. Shkakt për këtë është bërë grabitja e disa ditëve më parë, në Rinas nga ku u vodhën rreth 10 milion euro.

Keri u zgjodh në krye të Aviacionit Civil që prej nëntorit të 2017-ës. Ndërkohë, pak ditë pas grabitjes, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, paralajmëroi se do të shkarkonte nga detyra Kerin, dhe çështja mund të shkojë deri në ndjekjen e tij penale.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, për këtë grabitje është thirur në interpelancë edhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.