Champions/ Ndeshje e “çmendur” në Angli, ja rezultatet e pjesëve të para (VIDEO)

Po luhen dy ndeshjet e kthimit për fazën çerek-finale të Uefa Champions League midis Man. City-Tottenham dhe Porto-Liverpool.

Një ndeshje e çmendur po luhet në Angli me dy përmbysje rezultati dhe pesë gola të shënuar. Rezultati i pjesës së parë përfundoi 3-2 për Man.City i cili kaloi i pari në avantazh me golin e Sterling por rezultati do të përmbysej me dopietën e Son, më pas Bernardo Silva dhe Stërling i japin sërish avantazhin City-t.

21′ Shënon sërish Rahim Sterling. Anglezi i pambuluar në shtyllën e dytë.

LEXO EDHE  Shehi: Tani fillon kampionati për Kukësin

11′ Barazon Mançester Siti me Bernardo Silvan.

10′ Shënon sërish Son duke përmbysur shifrat.

 

7′ Barazohen menjëherë shifrat. Son shënon për Totenhemin.

4′ Nisje fantastike për ekipin e Guardiolës. Sterling shënon pas një goditje fantastike.

 

Në ndeshjen tjetër që po luhet në Portugali, Liverpool e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 0-1 duke mos i lënë mundësi ndonjë surprize. Mane shënoi për “The Reds” në minutën e 26.