Burri i deputetes Ermonela Felaj emërohet prokuror në Tiranë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj, bashkëshort i  deputetes Ermonela Felaj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë në Tiranë.

Me ligjin e ri prokurorë mund të emërohen personat, të cilët kanë përfunduar Shkollën e Magjistraturës, ndërsa ky i fundit nuk e ka mbaruar atë.

LEXO EDHE  Detaje nga grabitja dhe lidhja me piceritë Hallall/Kush janë 3 vëllezërit që ndihmuan në vjedhjen spektakolare
Loading...
Loading...