Arrihet marrëveshja, ja kush do e drejtojë kombëtaren shqiptare

Zërat se Edi Reja do të marrë drejtimin e kombëtares shqiptare po përforcohen gjithmonë e më shumë. Sipas informacioneve të televizioneve informative thuhet se marrëveshja është arritur dhe prezantimi i tij mund të bëhet që nesër.

Prej vitit 2016, 74-vjeçari nuk ka drejtuar asnjë ekip dhe do të zëvendësojë Christian Panuccin i cili kishte firmosur kontratën deri në 2020-n me Federatën Shqiptare të Futbollit, por duket se rezultatet e fundit, sidomos ai me Turqinë, ka bërë që Panucci të largohet.

LEXO EDHE  Merkato në Korçë/ Pas largimeve, fillojnë afrimet. Ja situata me lojtarët

Panucci zëvendësoi trajnerin Giani De Biasi dhe drejtonte Kombëtaren Shqiptare që nga korriku i vitit 2017.