Tirana përfiton nga kriza e Teutës, fitore e artë për mbijetesë

Tirana arriti që të fitonte sfidën e rëndësishme të javës së 29-të, në transfertë ndaj Teutës.

Ekipi i Ardian Memës fitoi me shifrat 1-3, duke dominuar në rezultat e lojë.

Sfida nisi e qetë për të dyja ekipet, pa shumë raste, por vetëm në minutën e 42-të, u zhbllokua sfida, me gol të Oduamadit, pas një kundërsulmi të bukur.

Me fillimin e të dytës, Shkëmbi provoi të ndryshonte diçka dhe hodhi në fushë Vajushin, por gjithsesi ishte Tirana që me një aksion mjaft të bukur, shënoi me Hasanin golin e dytë.

Në minutën e 72-të, vetëm dy minuta pasi u fut në fushë, ishte Kamara që mendoi të ngushtonte shifrat për Teutën, por ndërkohë marrjen e 3-pikëve e vulosi Karabeci, me një gol mjaft të bukur nga jashtë zone, vetëm 2 minuta pas golit të durrsakëve.

LEXO EDHE  Renditja, "L'Equipe" zbulon 50 lojtarët Under 20 më të mirë

Deri në fund, ekipi i Shkëmbit bëri shumë pak, dhe Tirana ia doli të administrojë fitoren.

Tashmë, bardheblutë shkojnë në 36 pikë, ndërsa Teuta zbret në vendin e pestë me 43 pikë.