Popullit i ka ardhur në majë të hundës

Nga Neritan Licaj

Sic e shikoni nuk ka flamuj partish..eshte populli qe i ka ardh ne maje te hundes me kete qeverri dhe maxhorance!Nje nder ta jam dhe une…qe nuk dua te me prishen dy teatro kuq e zi,per te cilet shqiptaret jane lare ne shekuj ne gjak per ti pasur!Qe nuk dua qe dinjitetiti i artistit te neperkembet,te vidhet prona publike dhe te shkaterrohet nje vend qe permban histori te vendit tim dhe te artit ne vecanti,Teatrt Kombatar dhe Teatrit Kombetar Eksperimental!

Nuk dua nje sistem arsimor te shkaterruar sepse dua qe femijet e mij,femijet tane te ken nje arsim sa me te mire!Nuk dua qe taksat qe ua feqim femijve tane nga goja per te mbajtur shtetin tone te vidhen cmendurisht!

Per te gjithe ju,por sidomos per ata intelektual dhe artiste,qytetare,shoqeri civile qe ofendojne ata qe protestojne duke ofenduar,etiketuar fyerje dhe poshterime per ke demostron,ju kujtoj qe protesta eshte e drejte kushtetuse,njerzore,hynore dhe mbi te gjitha mos ju hidhni me forma te ulta qytetareve!Ne asnje nga demokratcit e zhviluara qytetari nuk i versulet qytetarit dhe sikur te mos jete dakort..sepse kjo sjell percarje dhe forcon abuzivitetin e pushtetit mbi vete qytetaret!

LEXO EDHE  Shqiptari i sotëm

Dje nuk kshte te paguar me leke dhe kete jua thote nje qe ishte aty,une!Kishte shume popull sigurisht kishte dhe militant dhe politikane qe dhe ata kane te drejten e tyre te protestojne dhe su heq dot askush.

Per te gjithe ata qe kane intersa ose pelqime me kete qeveri dhe maxhorance!Eshte e drejta juaj te keni mendimin tuaj,por jo te drejten te denigroni protestuesit me fyerje dhe etiketime,as ti shihni ata nga lart-poshte sikur ju te jetoni ne Olimp dhe ata ne balte,sepse balta eshte me e embel se mjalta thoshin rilindasit e vertet!

Une jam nje protestues qe kam kuptuar qe kjo kilke po na trokete tw gjithve te porta per te na marre cdo dinjitet njerzor…do ju vi dhe juve te Olimpit shume shpejte nese vazhdoni ti beni fresk!

Rrespekte per protestuesit dhe atyre qe jane kunder protestuesve..ne fund te fundit jemi te gjithe Shqiptare dhe politika sduhet te na percaje.

*Marrë nga FB i autorit