E thonë shkencëtarët/ Femrat duhet të gëlltisin spermën, iu bën mirë për …

Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se femrat që bëjnë rregullisht seks oral, kanë më pak mundësi që të abortojnë.

Sipas studiuesve, gëlltitja e spermës forcon sistemin imunitar të femrës dhe ndihmon që fetusi të rritet në mënyrë sa më të shëndetshme.

Ata thonë se sperma përmban hormone dhe proteinat të cilat janë tepër të vlefshme për fetusin, shkruan Daily Mail.

Studimi thotë se penetrimi i spermës në vaginë mund të luajë gjithashtu një rol të rëndësishëm, por mund të përthithet më mirë nga trupi nëse kalon në zorrë.

LEXO EDHE  Covid 19/ Dasmat dhe ceremonitë mortore bëjnë namin në Fier

Megjithatë ata pranuan se studimi i tyre ishte i vakët, por është një shteg i mirë për kërkime të mëtejshme.

Ndërkohë në Britaninë e Madhe 97 femra kanë dështuar tre herë radhazi dhe sipas studiuesve mendohet se ka ndodhur për shkak të problemeve hormonale dhe infeksionit.

Në mesin e femrave që praktikonin shpesh seksin oral, 73% e tyre nuk kishin pasur probleme gjatë shtatzanisë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here