Invalidi denoncon kreun e hipotekës: Ky palo drejtor, krahu i djathtë i Ballës, më kërkoi…

Nje tjetër denoncim ka ardhur në faqen e Facebook-ut të ish-kryeministrit Berisha. Një qytetar, që gjithashtu vuan edhe paaftësi fizike, ka denoncuar kreun e hipotekës në Peqin.

Ai i bën thirrje ish-kryeministrit të bëjë publike ngjarjen e tij, ku drejtori i zrave të hipotekës në këtë qytet, që njihet gjithashtu edhe si krahu i djathtë i Taulant Ballës, nuk i lëshon certifikatën e pronësisë qytetarit.

Ky i fundit madje, jo vetëm që pretendon se i takon me ligj por edhe se drejtori i ka kërkuar 500 euro në këmbim të certifikatës/

Denoncimi në Facebook-un e Berishës

Invalidi denoncon drejtorin e hipotekes i cili i kerkon ryshfet!

Ai thote se e ka denoncuar edhe ne kallp portalin e Edvinit por asnje pergjigje.

Lexoni mesazhin e invalidit dixhital. sb

Doktor Berisha Ju uroj shendet e jete te gjate! Jam nje invalid nga qyteti i Peqinit kam gati 1-qe po pres te me dali Certifikata e pronesise se shtepise.Te gjithe letrat i kam ne rregull detyrimet ndaj shtetit i kam paguar te gjitha,por ky eshte nje shtet hajdut dhe drejtorat hajduta.Dua te denoncoj publikisht drejtorin e ZVRPP Peqin Kastriot Salla i cili ka 1-vit qe me zvarrit punen sepse kerkon 500-euro qe te me japi certifikaten e pronesise qe me takon me ligj.E kam denoncuar dhe tek portali i edi rames kam 2-muaj por akoma nuk kam mare nje pergjigje.Ky palo drejtor eshte krahu i djathe i Taulant Balles dhe nuk e tremb syrin per asgje sepse ka mbeshtetjen e tij.A mundet qe nje invalid si puna ime te jape 500-euro per certifikaten e shtepise sepse keshtu i teket drejtorit Kastriot Salla?ja pra ky eshte shteti yne hajdut.

LEXO EDHE  ‘Shkopi është ndyrë me m** nga të 2 anët’/ Shpërthen ish-miku i Ramës