Italia mposht Finlandën, start i shkëlqyer në eliminatore

Italia e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer aventurën në eliminatore e Kampionatit Europian 2020.

Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini mposhti 2-0 përfaqësuesen e Finlandës madje dominoi 90 minutat duke merituar suksesin.

Pas 7 minutash lojë, ka qenë fantazisti Nicolo Barella që ka ndëshkuar finlandezët me një gjuajtje spektakolare nga jashtë zone, i ndihmuar edhe nga një devijim i mbrojtjes.

LEXO EDHE  Shorti, ja kundërshtarët e Kukësit, Teutës dhe Laçit në Europa League


Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e lehtë ndërsa në fraksionin e dytë të lojës ishte talenti i Juventusit, Moise Kean që dyfishoi shifrat.

Deri në minutat e fundit rezultati qëndroi i pandryshuar me Italinë që e nis me fitore këto eliminatore.