Nis protesta e opozitës/ Çfarë po ndodh te Kuvendi dhe Kryeministria (VIDEO-FOTO)

Qytetarë te shumte i jane bashkuar protestes së thirrur nga opozita.

****

Masat

Opozita paralajëmroi ditën e sotme protestën e rradhës ndërkohë që Forcat e Policisë kanë blidhuar gjatë orëve të para të mëngjesit ambjentet e jashtme të Kuvendit dhe Kryeministirsë.

Opozita paraljmëroi nisjen e protestës në orën 10.00 në të njëjtën kohë që fillon sot punimet edhe Kuvendi.

Si çdo të enjte, deputetët e mazhorancës dhe deputetët e blerë nga Kryeministri, që pretendojnë se do të përfaqësojnë opozitën do të bëjnë paradën tek Parlamenti për të vërtetuar edhe një herë ‘normalitetin’ e këtij Parlamenti.

Masa të rrepta sigurie janë marrë për të ruajtur godinën e parlamentit dhe kryeministrisë. Forca të shumta policore janë në terren dhe gardhe metali janë instaluar përreth dy institucioneve. Burime policore thanë se pritet të përdoret sërish gaz lotsjellës nëse do të ketë dhunë në protestë. Ndërkohë, makina me ujë janë vendosur pas kryeministrisë. /BN/

LEXO EDHE  Përgjimet e BILD/ Ramës i kërkohet dorëheqja nga mentori i tij politik…