Skandal/ Ja për çfarë i përdor punonjësit e Bashkisë lali Eri

Propaganda e vazhdueshme dhe mashtrimi, janë dy armët kryesore që Rilindasit po përdorur për të bindur qytetarët se Shqipëria (imagjinare) po ecën në rrugën e duhur.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një punonjësi të bashkisë së Tiranës, i cili tregon se si po detyrohen që të bëjnë like dhe share PS-së në Faceboook.

Punonjësi tregon se brenda Bashkisë së Tiranës është ngritur portali ku janë të punësuar njerëz të cilët punojnë vetëm për të bërë propagandë partisë.

Ja postimi i Berishës:

Lexoni per detyren qe u ngarkon Lal Plehu punonjesve te Bashkise!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje i nderuar Z. Sali Berisha , Jam nje i ri qe punoj ne Bashkine Tirane . Po na imponojne qe te bejm like dhe share fasades te gjith partise socialiste , kan ngritur dhe portal dhe aty na monitorojne bejm like share apo jo , jan ngritur gjith kordinatoret digjital ne te gjith shqiperine jan te gjith nenpunes shteti.. Serverat jane ngritur nga kompania e Ilir Beqes dhe jane brenda ne bashkine tirane . Rrespekt

LEXO EDHE  Kush socialist duhet të jetë kryeministër i qeverisë tranzitore? Ja si përgjigjet Kryemadhi