Publikohet video, lojtari i Liverpool duke marrë doping?

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum, ka bërë një ndeshje shumë të mirë mbrëmjen e djeshme kundër Bayern Munchen.

Skuadra e tij ka kaluar në fazën tjetër, por përpara fillimit të ndeshjes, mesfushori holandez ka pirë një pilulë.

Karl Markham, reporteri i Liverpoolit, ka postuar këtë video në “Twitter”, ku duket qartë që Wijnaldum ka marrë këtë pilulë dhe më vonë është larguar për të nisur ndeshjen.

LEXO EDHE  Pas Championsit/ Barcelona dështon edhe në Spanjë, Valencia fiton Kupën e Mbretit

Por në kampin gjerman, kanë dyshime për shkakun që e merr këtë pilulë mesfushori holandez.

Në ditët e sotme ku dopingu është bërë fenomen i rëndomtë, gjermanët dyshojnë.