Probleme me internetin? Senatorja paralajmëroi se do shkatërronte Facebook-un

Elizabeth Warren paralajmëroi se nëse do të bëhej president do të shkatërronte Facebook, Amazon dhe Google për ti hapur rrugë konkurencës teknologjike dhe për çudi sot Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë pasur probleme në të gjithë planetin.
3 ditë më parë senatorja amerikane, Elizabeth Warren paralajmëroi se nëse do të bëhej presidente do të shkatërronte Facebook, Amazon dhe Google.

Sipas saj, këto kompani duhen shaktërruar për të nxitur konkurencën në sektorin e teknologjisë. Për çudi, në ditën e sotshme rrjetet sociale të zotëruara nga Mark Zuckerberg kanë dalë pothuasje jashtë funksionit prej më shumë se 5 orësh.
Përdoruesit në të gjithë botën kanë probleme me postimet në Facebook dhe Instagram, ndërsa në WhatsApp fotot dhe mesazhet marrin shumë kohë për të mbërritur në rastin e tyre më të mirë.

LEXO EDHE  Përplasja e protestuesve të opozitës me policinë, shënohen 8 viktima dhe qindra të plagosur

Facebook ka njoftuar me anë të Twitter-it se po punojnë për rregullimit e problemeve sa më shpejt të jetë e mundur.