Moti për ditën e premte, si do të jetë koha sot

Moti pritet të  jetë me kthjellie dhe vranësira dhe prani të mjegullës në zonat malore.

Erdo të jetë e vrullshme me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi dtë jetë i forcës 5 dhe lartësis e valës 0,5 –1,5 metër në det të hapur

Temperaturat  do të  jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore – 2/9°C ;
Zonat e  ulëta – 5/17°C;
Zonat  bregdetare – 8/17°C.
LEXO EDHE  I publikon foton e vjetër/ Paloka-Ramës: Edhe atëherë i shkruaje letra dikujt, pastaj...