Berisha: Dy fjalë për ndërkombëtarët …

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në Facebook, u ka dhënë dhe njëherë përgjigje ndërkombëtarëve të cilët janë shprehur kundër djegies së mandateve.

Në postimin e tij Berisha sqaron edhe njëherë se djegia e mandateve ishte alternativa e vetme që i kishte mbetur opozitës, ndërsa shton se protestat opozitare dhe qytetare kanë fituar me shpejtësi të rrufeshme vëmendjen e pushtetit të katërt botëror, atë të mediave.

Ja postimi i Berishës:

Duke ndjekur “Opinion”!

Dy fjale per nderkombetaret.

Se pari, vetkuptohet se komuniteti zyrtar nderkombetar nuk mbeshtet dhe nuk mund te mbeshtese djegien e mandateve.

Se dyti, mendoj se opozita ka mirekuptim per keto qendrime dhe po ben gjithçka per te qartesuar shkaqet qe detyruan opoziten per vendimin e saj.

Se treti, sot opozita dhe shqiptaret ne teresi me protesten dhe kauzen e tyre kane fituar me shpejtesi te rrufeshme pushtetin e katert boteror. Mediat e botes kane paraqitur revolucionin e shqiptareve si ngjarje boterore, ne qindra e qindra lajme kane informuar publikun e tyre se opozita shqiptare proteston kunder lidhjeve te qeverise se Edvinit me krimin, korrupsionin e papermbajtur dhe dhunimin e zgjedhjeve, dosjet famoze te prokurorise, proteston kunder narkoshtetit dhe kontrollit te Shqiperise tashme Kolumbi e Europes nga mafia.

Si perfundim, protesta historike e opozites nepermjet mediave te medha po fiton mendjen dhe zemren e komunitetit nderkombetar dhe ka damkosur narkoshtetin e regjimit te kakistokracise.

Revolucioni i pandalshem po ecen drejt fitores!

Cunami i dates 16 mars do mahnise boten! sb

LEXO EDHE  Me Manfred Weber, Europa do të jetë shumë më e fortë/ Këlliçi rrëfen momentet nga mbyllja e fushatës…