Fotolajm/ ‘Policia s’është me ne!’ Pamje drithëruese nga konflikti tek ‘Petro Nini’


Sic edhe u raportuar me herët, në banesën ku IMT kishte marrë urdhër për prishje, banorët e saj kanë protestuar duke dalë jashtë goditës e duke u konfrontuar me forcat e policisë.

Disa prej tyre janë shtrirë në rrugë ndërsa të tjerë janë përplasur edhe fizikisht me forcat e policisë për të mos lejuar prishjen e godinës.

LEXO EDHE  Veleshnja imiton Ramën dhe i kujton atë që ai ka thënë: Nuk do bëj asnjë lloj pune, por ju premtoj që ...

Megjithatë, një ndër momentet më kritike ka qenë kur një fëmijë i mitur është bërë pjesë e kësaj përplasjeje. Ai ka tentuar të hipë sipër makinës së policisë për të ndaluar forcat e policisë të marrin me vete familjarët e tij.