Arrestohet 48-vjeçari/ Kapen 77 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Rreth 77 kilogramë marjuanë janë kapur në kufirin greko-shqiptar, në aksin Kozani-Janinë.

Policia ka ndaluar një mjet që drejtuesin nga një 48-vjeçar grek, i cili u arrestua. Brenda në mjet u gjetën dhe u sekuestruan 12 pako me 76 kilogramë dhe 900 gramë marijuanë.

LEXO EDHE  E rëndë/ Emigranti shqiptar humb jetën në mënyrë të dhimbshme në Greqi

Po ashtu brenda mjetit u gjet një pistoletë Browning me një krehër me 2 fishkë 22mm, 2 celularë dhe 250 euro.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here