Ndjekësit ‘gozhdojnë’ Ramën/ ‘O gomar, populli do punë e bukë jo Facebook’ (KOMENTET)

Kreu i qeverisë, ka vazhduar traditën e tij duke uruar ‘Mirëmëngjes’ me një tjetër video në Facebook. Këtë radhë ‘kartolina e mirëmëngjesit’ ka qenë rikonstruksioni i ambjenteve të një ambulance.

Por, siç duket kjo ka irrituar ndjekësit në rrjetet sociale duke e cilësuar të tepërt propagandën e ERTV-së, ndërkohë që nevojat immediate të vendit për më shumë punësim dhe standart jetese nuk gjejnë zgjidhje.

Në postimin e videos në Facebook, Rama është ndeshur me komente të ndryshme ku nuk mungojnë dhe ultimatumet, ironitë dhe sharjet.

LEXO EDHE  PD/ Pas Kukësit, Dibrës e Gjirokastrës, sot voton Berati

Postimi i Ramës

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/508236373035778/

“MIRËMËNGJES dhe me bindjen, që pak nga pak edhe sytë e atyre që s’duan ta shohin ndryshimin, do të hapen përballë shembujve të njëpasnjëshëm të ndryshimit, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama në postimin e tij.

“Ik o psikopat”-shkruan një komentues.

Një tjetër qytetar ironizon kryeministrin, ndërsa shkruan se “Uuuueeeeee rrofsh sa malet se na e ndrite Shqiperine,….populli do pune e buke, jo beton qe reklamon ti”.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here