Gripi i Derrit, 10 persona në reanimacion

Deri më tani nga viroza e H1N1, e njohur ndryshe edhe si Gripi i Derrit, janë shënuar 4 viktima, ndërkohë që në reanimacionin e Spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ janë shtruar 10 persona.

Viktima e fundit është shënuar pasditen e djeshme. Sipas informacioneve paraprake mësohet se fluksi i pacientëve që vizitohen në urgjencën e spitalit është gjithnjë e në rritje.

LEXO EDHE  Silva Bino infektohet me koronavirus, shtrohet në spital

Edhe ISHP prej ditësh ka dhënë alrmin lidhur me simptomat dhe kujdesin që duhet të tregojë popullata për të parandaluar shtrimin në spital dhe agravimin e gjendjes shëndetësore, për të gjithë të prekurit nga viroza. /Boldnews.al/PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here