Itali, pranga shqiptarit/ Goditet grupi kriminal, kapen 4.5 kg kokainë e pastër

Në prangat e policisë italiane ka rënë një shqiptarë, pasi pas një kontrolli rutinë I është gjetur një sasi e madhe kokaine.

Pas një kontrolli rrugor dhe me ndimën e qenit të antidrogës, në automjetin e shqiptarit është gjetur kokaina e fshehur në një vend të modifikuar enkas pran airbagut në anën e pasagjerit.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, shqiptari me inicialet S. J., është ndaluar ndërsa udhëtonte me automjetin e tij në një nga daljet e autostradës Buonfomello-Termini Imerese, pranë Palermos.

LEXO EDHE  PPE apel Ramës: Zbato marrëveshjen e 5 qershorit, ndryshimet e njëanshme bllokojnë negociatat

Policia e Palermos në Itali ka arrestuar një korrier shqiptar droge me 4.5 kg kokainë të pastër, e cila nëse do të hidhej në treg do të kapte vlerën  e  mbi 130 mijë eurove.

Kokaina e një cilësie shumë të pastër ishte e ndarë në 4 pako me një peshë totale 4.5 kg.

Shqiptari i arrestuar S. J., është vënë në pranga e është në dispozicion të autoriteteve gjyqësore.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here