E goditi guri në kokë/ Humb jetën minatori në Bulqizë

Një minator duke punuar në zonën D të minierës së Bulqizës ka humbur jetën ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur disa minuta më parë. Mësohet se minatore është goditur nga një gurë në kokë I cili është shkëputur nga tavani I galerisë.

Minatori A.Allushi është banues në Klos.

LEXO EDHE  Drafti i opozitës/ Bylykbashi: Lista 100% të hapura dhe koalicionet të ruhen siç janë sot

Informacion paraprak i policisë

Në minierën e Bulqizës në zonën D,  duke punuar brenda në minierë dyshohet se është shembur një masiv shkëmbori dhe për pasojë ka humbur jetën një 57 vjeçar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here