Arti në zi! Ndërron jetë aktori me famë botërore, artisti që shkroi historinë…

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare aktori i njohur britanik Albert Finney, raportuan këtë të premte mediat ndërkombëtare.

BBC raporton se Finney transformoi fytyrën e teatrit dhe kinemasë britanike nga mesi i viteve 1950’.

Albert Finney lindi në Salford, Lancashire, më 9 maj 1936.

LEXO EDHE  Këto femra janë bisha në seks

Finney u diagnostikua me kancer të veshkave në vitin 2007, dhe ai u zhduk nga sytë e publikut, por u kthye me role në “The Bourne Ultimatum” dhe “Skyfall”, me James Bond. /Boldnews.al/