Nepotizmi në administrata/”Burri që është burrë punëson gruan shefe”

Një tjetër denoncim ka mbërritur nga Qytetari Dixhital në llogarinë e Facebook te ish-kryeministrit Berisha. Bëhet fjalë për djalin e nje ish-deputeti të Elbasanit, i cili sapo u emërua drejtor ka marre si shefe të procedurave, gruan me të cilën bashkëjeton.
Nga ana tjetër vetë Berisha e ka pagëzuar këtë xhest si ‘Burrëri’ në komentin në statusin e tij.

 

Postimi i Berishes

Ketij i thone Burrrre! Sapo emerohet merr bashkjetuesen shefe te procedurave.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor.

Ne shtypshkronjen e Letrave me Vlere sha , institucion i cili eshte ne varesin e Mistrise se Financave , se fundmi eshte emeruar nje administrator ri z. Besmir Hysa , i cili rezulton te jete djali i nje ish deputeti te Elbasanit z. Ndricim Hysa . Ky i fundit menjehere me tu bere drejtor , ka filluar me presione te vazhdueshme ndaj punonjesve te shoqerise duke i kercenuar me vendin e tij te punes . Gjithashtu disa dite me vone ka sjell ne pune nje punonjese te re si shefe procedure , bashkejetuesen ( te fejuaren e tij zj Elisa Shima ) , rekrutim i cili bie ndesh me cdo ligj apo akt nenligjore . Haptazi jemi perpara fenomenit “Nepotizem” , ku kryeministri jone ne fuqi e trumbeton me te madhe kete fenomen , por rendomte po ndodh edhe ketu para syve tane . Ne shtypshkronje ka punonjes qe ka me 25 vite pune dhe ndihen te presionuar dhe te cenuar psikologjikisht . Gjithashtu ka punesuar miqte e tij dhe ne te tjera pozicione i ka emeruar dhe ne te tjere zyra i gjen , duke bere qe punonjesit e vjeter te ndjejne rrezik per pune e tyre . Me shqetesuese eshte fakti qe e ka kthyer si pronene e babes se tij dhe deshiron te beje diktat .

LEXO EDHE  VIDEO/ Kapen 33 mln euro drogë në Greqi, ja ku ishte destinacioni

/boldnews.al/PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here