Kush janë finalistët e “Këngës Magjike”

Sot është nata finale e “Kënga Magjike” ku do të ketë shumë surpriza por edhe do të shpallet fituesi i këtij viti, si dhe do shpërndahen shumë çmime të tjera.

Nëpërmjet votimeve të këngëtarëve që kanë bërë për njëri-tjetrin, janë shpallur 20 finalistë në këtë edicion të 20-të të ‘Këngës Magjike’.

Këngëtarët që do të performojnë sonte në Pallatin e Kongreseve dhe në garë për çmimin e parë, janë:

Flori Mumajesi

Artjola Toska dhe Bruno

Krusita

Klajdi Haruni

Rozana Radi

Ronela Hajati

Kejsi Tola

Erik Lloshi

Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama

Ardit Cuni dhe Daniela Toci

Flori Nazifi dhe Inis Neziri

Venera Lumani

Aurela Gaçe dhe Eli Fara

Manuel Moscati & Matteo Beçuci

Era Rusi

Uendi Mancaku

Amela Agastra

Xhoi

Rovena Dilo & Onat

Fifi & Mc Kresha

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here