Humbi trinjakët, gruaja nga Bulqiza niset për në Tiranë

Enkeleda Rexhepi është 30-vjeçarja që humbi trinjakët e saj në muajin e pestë të shtatzënisë. Arsyeja ishte mungesa e një gjinekologu në spitalin e Bulqizës dhe ndërhyrja me vonesë e mjekëve.

Rexhepi ka dhënë deklaratat e para për mediat, teksa shprehet se kishte kohë që nuk ndjehej mirë dhe kishte kërkuar ndihmë në spitalin e Tiranës.

Ajo tregon se nuk e pranuan të mjekohen duke i thënë të paraqitej pas një muaji.

Këtë të shtunë Enkeleda është nisur me autoambulancë drejt Tiranës për të marrë mjekim më të specializuar pasi gjendja e saj është përkeqësuar.

Ajo dhe nëna e saj kanë një apel të rëndësishëm për nënat e reja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here