VIDEO/ Përballja e Jorida Tabakut me ministren e Arsimit në 2015

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, është përballur në seancën plenare të 21 korrikut në Vitin 2015-të me Ministren e arsimit Lindita Nikolla, ku ka denoncuar atë për të cilën sot protestojnë studentët.

Në 21 korrik, Tabaku tha se ligji për arsimin ishte klientelist dhe se tarifa e studimit ishte e lartë.

Por në atë kohë argumentet e deputetes Tabaku u rrëzuan nga Nikolla me pretendimin se janë gënjeshtër, por sot e vërteta doli në shesh, dhe gënjeshtrat ishin ato që dolën nga goja e ministres së Arsimit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here