Policia italiane në aksion kundër trafikantëve shqiptarë të drogës, 41 urdhër-arreste

Lufta të pakompromis duket se po bën policia italiane kundër trafikut të drogës e në mënyrë të veçantë të asaj që drejtohet dhe menaxhohet nga shqipotarë

Një operacion i madh antidrogë është duke u zhvilluar gjatë ditës së sotme  në Puglia, në provincat e Leçes, Brindisit dhe Barit.

Policia po kryen ekzekutimin e 41 urdhërarresteve të lëshuar, 30 në burg dhe 11 të tjerë në arrest shtëpie.

Personat e mësipërm dyshohet se janë pjesë e një organizate që merrej me trafikimin e drogës  nga Shqipëria.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here