Kokainë në dyshek dhe në vazo lulesh, pranga dy shqiptarëve

Dy të rinj shqiptarë u arrestuan në flagrancë nga karabinierët e Ragusës gjatë kontrolleve kundër lëndëve narkotike.

Patrullat e policisë po zhvillonin kontrolle mbrëmjen e së dielës dhe vëzhguan disa lëvizje të dyshimta madje edhe në zona të papritura.

Kështu, gjatë inspektimit të kryer në afërsi të parkingut të qendrës tregtare “Farms”, u vu re një makinë e dyshimtë, me të cilën drejtuesi u përpoq të arratisej nga karabinierët.

Sapo policia nisi kontrollet, u identifikuan dy shqiptarët përkatësisht 26 dhe 21 vjeç. Ky i fundi, u soll në mënyrë të shqetësuar dhe nga kërkimi personal u gjet në posedim të 4 gram kokaine të ndarë në zona.

Policia  vendosi të shtrijë kontrollin në shtëpitë e tyre. Në banesën e më të riut, u gjetën edhe 2 gram kokainë e fshehur brenda një dysheku.

Në shtëpinë e bashkatdhetarit, midis vazove të luleve në tarracë, u gjet një kavanoz që përmbante 17 gram kokainë.

Të dy shqiptarët janë vendosur nën arrest shtëpiak deri në përfundimtar nga gjykata.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here