Sulm me armë në Cirenaica, 5 të vdekur

Una delle foto del lungo convoglio di pickup con a bordo uomini armati e incappucciati e bandiere nere dell'Isis, pubblicate da un sito jihadista, El Minbar, con il titolo "Dimostrazione dell'esercito dello Stato islamico nello stato di Barqa", nome arabo della Cirenaica, la regione orientale della Libia, Il Cairo, 17 Novembre 2014. ANSA / WEB/ EL MINBAR ++ NO TV NO SALES EDITORIAL USE ONLY ++

Atentati i Isis në Libi, ku një grup njerëzish të armatosur kanë hapur zjarr duke sulmuar një komisariat në Tazirbu, në Cirenaica, ka shkaktuar vdekjen e 5 personave mes të cilëve civilë dhe policë.

Agresorët kanë marrë peng edhe disa njerëz përpara se të largoheshin nga vendngjarja.

Lajmin e bëjnë të ditur burime vendase, të cilat citojnë dëshminë e një dëshmitari dhe një mjeku në spitalin lokal, sipas të cilëve grupi që ka bërë sulmin kishte karakteristikat e luftëtarëve të Shtetit Islamik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here