Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ballë dhe ku ishte epiqendra e goditjes

Nje lekundje termeti ka goditur vendin diten e sotme, per fat pa shkaktuar deme.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se lekundja eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem dhe ka pasur epiqender ne Shkoder.

Termeti sipas IGJEUM ka rene ne oren 04:35 me epiqender 11 km ne Jugperendim te Dedaj ne Shkoder, ne nje thellesi prej 19 kilometrash.

Pas nje periudhe te qete se fundi jane shenuar disa goditje termetesh, nje lekundje dje dhe se paku 3 goditje dy dite me pare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here