Atentati ndaj rivalit të bandës së Aldo Bares/ Policia jep detajet: Ja gjendja e Saimir Taullaut

Policia jep detajet e para lidhur me atentatin e ndodhur ditën e sotme në Lushnje ndaj Saimir Taullaut i cili u plagos në lokalin e tij ter rrethrrotullimi i Plugut në Lushnjë.

Sipas policisë Taullau, i njohur për rivalitetin me bandën e Aldo Bares, ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

“Në datën 24.11.2018, në vendin e quajtur “Rotondo e Plugut”, është qëlluar  me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit S.T, 47 vjeç, banues në Lushnje.

Për pasojë ka mbetur i plagosur lehtë shtetasi S.T i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 6 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri

Gupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin  dhe kapjen e autorëve.

Në hyrje-daljet e qytetit janë ngritur pika të shumta kontrolli me qëllim kapjen e autorëve të dyshuar”, njofton policia.

Vëllai i Saimit Taullaut, Baki Taullau u vra në vitin 2005 në qytetin e Lushnjës. Për këtë vrasje ai akuzonte “Bandën e Lushnjës”.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here