Vritet presidenti i radios së njohur

Një gazetar i shquar i radios është qëlluar për vdekje nga personat e armatosur në krahinën siriane të Idlibit, që mbahet nga rebelët.

Raed Fares, një aktivist i mirënjohur sirian, u vra në qytetin veriperëndimor të Kafranbelit.

Fares themeloi Radio Fresh, një radio stacion i pavarur që transmetoi nga zonat brenda territorit të opozitës në vend.

Ai dhe radioja e tij ishin në shënjestër të grupeve xhihadiste në të kaluarën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here