Skandali/ “Kryebashkiaku i PS ngre guroren e tij, bën kërdinë në pyjet e Tërpanit” (FOTO)

“Kryebashkiaku socialist i Policanit Adriatik Zotka ka mbyllur të gjitha guroret në malin e Tomorit në mënyrë që të punojë vetëm gurorja e tij dhe e ministrit Klosi. Ky monopolizim ka lënë pa punë dhe në varfëri ekstreme shumë familje.

Po kështu Zotka në bashkëpunim me kryetarin e Qarkut të Beratit po bëjnë kërdinë në pyjet e Terpanit”.

Faktet më lart janë denoncuar nga një qytetar i cili i ka shkruar ish-Kryeministrit Berisha. Vetë z. Berisha i cilëson këto akte si “forca e pushtetit mafioz”.

Denoncimi i plote i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Forca e Pushtetit Mafioz!

-Adriatik Zotko, narkokryetar i narkobashise se Poliçanit, me mbeshtjetjen e Narkoqeverise, konkretisht Klosit, mbyll te gjitha guroret por hap guroren e tij

-Vellai i tij narkotrafikant denohet 7 vjet per trafik droge por qendron 4 muaj ne spital dhe del i lire kurse bashkepuntoret e tij vazhdojne te vuajne burgun.

-Zotko se bashku me kryetarin e Qarkut te Beratit po bejne kerdine ne pyjet e Terpanit.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje z.Berisha!

Une qe po ju shkruaj jam nje qytetar i qytetit te varfer te Policanit. Them i “varfer” pasi u be gati nje vit qe kryetari i bashkise Adriatik Zotkaj ne bashkepunim me min.Blendi Klosi kane bllokuar punen ne guroret e malit Tomorr duke lene shume po shume familje ne varferi ekstreme. Ne ortakeri me njeri-tjetrin ata hapen nje tjeter gurore ne malin e Terpanit duke krijuar keshtu “nje monopol”. E kishin shume te thjeshte ta ngrinin punen pasi duke qene njeri ligji e tjetri Maliqi punojne me mjetet e bashkise( skrep, kamiona, fuoristrada e vinç).Edhe fuqine punetore e kane miremenduar…

Punonjesit e bashkise detyrohen te punojne me force duke i shantazhuar se do te largohen nga puna ne rast se nuk punojne ne sharrat e gurit. Dmth keta te shkretet punetore kryejne edhe punen e shtetit edhe ate private duke u paguar vetem me ate rroge te vogel qe u ka caktuar bashkia. Po le te themi se keta punonjes jane me “fat” se ka dhe shume e shume te tjere qe kane 4-5 muaj qe nuk paguhen dhe se rroga me e afert do tu jepet ne janar(2019).

LEXO EDHE  Arrestohen 4 anëtarë të grupit Bajri, 1 në kërkim

Si ka mundesi qe nje minister ka forcen te mbyll nje gurore ku ne te punojne firma te licensuara dhe qe paguajne detyrimet e taksat ketij “Shteti” dhe hap nje “Gurore Fantazme” pa asnje lloj dokumentacioni?! Po ketyre dy hajduteve (Zotkaj e Klosi) u eshte hapur edhe me shume oreksi per ???????? se ne bashkepunim me edhe me prefektin e Q.Berat po bejne kerdine ne pyjet e Terpanit. Duke prere e shkaterruar hektare te tere( pa asnje lloj leje apo liçense). Duke pasur mbeshtetjen dhe perkrahjen e ortakut min. Klosi, A. Zotkaj bashke me vellain e tij trafikant te lendeve narkotike( Vellai ia hodhi me 4 muaj qendrim ne spital nga 7 vjet qe u denua, ndersa bashkepunetoret e tij vuajne akoma denimin) u bejne presion e shantazh me nje fjalor rruge qytetareve te ndershem se duhet te votojne kete rrugaçin ne zgjedhjet e ardhshme per k.bashkie.

Se Adriatik Zotkaj e ka deklaruar hapur se edhe nese nuk rikandidon “Ai i gjati…” Zotkaj do ta hedhe kandidaturen si i pavarur. Duke u shprehur hapur se ai eshte zot i ketij vendi dhe se askush nuk ja merr bashkine.

Une duke qene i pashprese vendosa tju shkruaj juve i nderuar z.Berisha pasi besoj dhe shpresoj shume se ju do zbardhni cdo rresht te shkruar me siper. Vetem ju lutem shume te mbetet anonim se ndihem i kercenuar per jeten nga “keta te fortet” qe kane 16 vjet qe terrorizojne qytetaret e Policanit. Me respekt nga nje socialist i pashprese.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here