(VIDEO) Momenti tronditës kur deputetja mëson se i kanë vrarë vajzën

Një deputete meksikane shpërtheu në lot dhe ulërima gjatë një seance parlamentare, pasi mori një telefonatë ku e informuan se i kishin vrarë vajzën.

Carmen Medel Palma mësoi se vajza e saj, Valeria Cruz Medel, 22 vjeç, ishte qëlluar nëntë herë teksa po bënte palestër. 59-vjeçarja nuk e mban fare veten, teksa kolegët tentojnë ta ngushëllojnë.

LEXO EDHE  Kaos në Bullgari, rikthehen protestat kundër qeverisë

Seanca e parlamentit u shty. Mësohet se studentja e mjekësisë ishte vrarë gabimisht, pasi e kishin ngatërruar me të dashurën e një mafiozi.

Dy persona janë arrestuar në lidhje me ngjarjen.

Vala e vrasjeve në Meksikë ka shkaktuar deri më tani 21.283 viktima, rreth 20 përqind më shumë se një vit më parë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here