PD kërkon ‘kokën’ e Vangjush Dakos: Duhet të arrestohet menjëherë, po shkatërron provat me Ramën

Deputetja e PD-së, Albana Vokshi në një dalje për mediat ka kërkuar arrestimin e Vangjush Dakos. Vokshi nuk kursen akuzat ndaj Ramës, teksa shprehet se është ai që po mban të kyçur në sirtarët e prokurorisë provat që mund të çojnë në burg Dakon.

Deputetja e PD-së e cilëson iligjetime qeverinë  aktuale dhe Ramën kryeministër të paligjshëm.  Vokshi thekson se dosja 339 është prova që zbulon se zgjedhjet e 2017-ës, janë blerë.

Dosja 339 që Edi Rama po e mban të kyçur në sirtarët e prokurorisë është prova që mund të çojë në burg Vangjush Dakon dhe bandat e Durrësit. Dosja 339 kanë faktuar që Vangjush Dako është në komunikim të vazhdueshëm me bandat para dhe pas zgjedhjeve.  Shqiptarët nuk votuan të lirë, por u shantazhuan dhe kërcënuan nga bandat. 

 Dosja 339 është ajo që faktuan vëzhguesit ndëkombëtar që vota në Shqipëri u ble.  Vangjush Dako duhet të arrestohet menjëherë, çdo ditë në liri ai shkatërron provat dhe manipulon dëshmitarët i ndihmuar nga kryeministri Edi Rama.  Dosja 339 tregon pa hezitim që zgjedhjet në vitin 2017 u blenë bashkë me krimin. Rama është kryeministër i paligjshëm. Në Shqipëri nuk do të ketë as drejktësi as luftë kundër krimit, asnjë zhvillim normal pa ndëshkuar krimin elektoral qqë mban në pushtet qeverinë iligjitime të Edi Ramës”, tha Vokshi.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here