Sulm me bombë në hotel, të paktën 17 viktima

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën nga një sulm vetëvrasës në Somali, ku kanë shpërthyer dy makina bombë pranë një hoteli.

Departamenti i Hetimeve Penale të Somalisë (CID) në Mogadishu tha për Reuters: “Deri më tani kemi konfirmuar 17 civilë të vdekur”.

Rojet në Hotel Sahafi dhe oficerët CID hapën zjarr pas shpërthimeve, tha policia.

Rreth 20 minuta më vonë, ndodhi edhe një shpërthim i tretë.

Asnjë grup terrorist nuk ka marrë përsipër sulmet.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here