Protestuesit me fjalorin e Ramës/ S’ka bir k**** që na shemb shtëpitë

Banorët e Unazës së Re tejet të revoltuar po pretestojnë kundër shembjes së shtëpive të tyre. Një prej tyre u shpreh me fjalorin e Kryeministrit Rama dhe ish-ministrave të tij: “S’ka bir k**** që na shemben shtëpitë. Një tjetër thotë se do të digjem në benzinë dhe shtëpinë nuk e liroj. Banorët protestojnë prej një jave që prej së shtunës së kaluar. Sot në krah të tyre janë dhe deputetët e PD, Oriola Pampuri, Gent Strazimiri, Klevis Balliu dhe Belind Këllici i FRPD-së.

Video live nga protesta

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here