Mos dekretimi i Lleshit/ Fleckenstein: Shpresoj të ketë zgjidhje

Raportuesi i Parlamentit Europian Knut Fleckennstein u shpreh optimist për zgjidhjen e konfliktit mes     qeverisë dhe presidencës.

“Nuk do guxoj të mbaj anën e askujt. Besoj në gjetjen e një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur. Duhet një ministri i Brendshme funksionale. Informacioni që unë kam rreth zotit Lleshaj është pozitiv. Unë nuk di arsyet përse Meta nuk ka dekretuar.”

Sa i takon faktit që vendi është pa gjykatë Kushtetuese  Freckenstein ka këtë koment: “Nuk është siutatë e mirë pa gjykatë Kushtetuese. Ne të gjithë e dimë por në këtë proces ka një lloj efekti domino, por unë nuk shoh një problem”

Sa i takon ngjarjes  në Bularat komenti i eurodeputetit është: “Nuk duhet të lejojmë nacionalizmat për të agravuar situatën”

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here