Kalifornia përfshihet nga një zjarr i madh, kërcënon edhe Malibunë

Mijëra banorë pranë Los Anxhelosit janë urdhëruar të evakuojnë zonën menjëherë pasi një zjarr masiv po përparon drejt zonave të banuara si pasjojë e erërave.

Zjarri i njohur si ‘Zjarri i Woolsey’, po përhapet në jug ku ka kërcyer një autostradë të madhe dhe tani është duke kërcënuar zonat bregdetare duke përfshirë edhe pjesë të Malibu.

Akoma nuk ka pasur raportime për persona të lënduar.

Një tjetër zjarr në Kaliforni veriore ka shkatërruar një qytet dhe po kërcënon një tjetër, thonë zyrtarët.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here