Basha: Do dalin skandale të reja të qeverisë

 Partia Demokratike ka mbledhur sot grupin parlamentar për të diskutuar mbi aksionin opozitar në ditët në vijim. Gazetari Klajdi Bodlli ka arritur të zbardhë për “BalkanWeb” disa nga deklaratat e kreut të PD-së Lulzim Basha në mbledhjen me dyer të mbyllura.

Mësohet se Basha iu ka kërkuar deputetëve të bëhen gati pasi dita e përballjes me qeverinë mund të jetë më ë shpejtë. Ai ka paralajmëruar zbulimin e skandaleve të tjera në ditët në vijim.

“Vendi është në kolaps total. PD do vazhdojë betejën për dekriminalizimin e zgjedhjeve. Ne do përgatitemi intensivisht për zgjedhje dhe do i fitojmë ato. Duhet të bëhemi gati, dita e përballjes me qeverinë mund të jetë më e shpejtë seç e mendojmë. Skandale të tjera do të dalin. Minimumi 15 mandate nga PS janë të palegjitimuara, prandaj qëndrimi ynë me Parlamentin do të mbetet i njëjtë”, ka thënë Basha.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 37.5 kg kanabis, 6 në pranga, policia i kap teksa do shkëmbenin 'mallin'

Kreu i PD gjithashtu ka deklaruar në mbledhje se është sugjeruar nga grupi hetimor arrestimi i Gjushit, por nuk është bërë nga Prokuroria.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here