Ekipi shqiptar humbet 14:0, Federata fsheh informacionin

Ekipi i Shqipërisë U17 për femra në futboll ka vendosur një rekord negativ sa i takon një ndeshje futbolli, pasi ka humbur me rezultatin 14:0 [pjesa e parë 7:0] kundër Republikës së Irlandës.

Ndeshja ishte e vlefshme për një turne zyrtar, që po zhvillohet në Serbi, ku vajzat shqiptare të drejtuara nga Nevil Dede janë pjesë e grupit 7 së bashku me Irlandën dhe Uellsin.

Humbja e thellë ka detyruar FSHF-në që të mos e pasqyroj informacionin as në ueb dhe as në rrjetet sociale.

FAIreland ⚽️🇮🇪

@FAIreland

REPORT: 🇮🇪 score fourteen goals against Albania to start Qualifying Round campaign!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here