E nxorrën zbuluar përgjimet, pse u arrestua Arben Ndoka

Arrestohet ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Ndoka.

Ai është prangosur nga RENEA pasditen e sotme së bashku me dy persona të tjerë, mësohet se Ndoka ka ndikuar në tjetërsimin e pronave në Lezhë. Pas arrestimit, ai u dergua ne Drejtorine e Policise se Tiranes.

Ndoka ka ndikuar për tjetërsimin e një prone shtetërore te ‘Rana e Hedhun’ te të afërmit e tij.

Por si është zbuluar Ndoka? Gjatë përgjimeve të një grupi kriminal ka dalë emri i Ndokës, i cili më pas është vendosur në përgjim duke zbuluar aferën dhe dërguar në arrestimin e tij nga policia pas urdhrit të prokurorisë. Ish-deputeti ishte në përgjim prej disa muajsh.

Në shtator të vitit 2015, Ndoka dorëzoi mandatin e deputetit, pasi u prek nga ligji i dekriminalizimit, pasi kishte një dënim në Itali.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here