Ahmetaj ironizon me Braçen dhe ia “mbyll” gojën me shifra

Ndërsa opozita ka braktisur seancat plenare të Kuvendit të SHqipërisë, Erion Bracce ka vendosur të duket interesent duke sulmuar ministrin e Financave Arben Ahmetaj.

Bracce ka filluar debatin e tij me rrogat dhe taksat në FSHF, dhe më pas ka përfunduar duke treguar histori nga Ccerma e Lushnjes.

Ministri Ahmetaj iu përgjigj në mënyrë ironike me shifra ndërsa në ndihmë të Bracces ka ardhur rucci i cili i ka prerë fjalën ministrit Ahmetaj.

Ky debat ishte një interpelancë e kërkuar nga Bracce për llogari të mikut të tij Bashkim Fino, dhe vëllait të Kryeministrit Olsi Rama i cili drejton klubin e futbollit të Partizanit.

Sulmi ndaj FSHF ka qënë sporti i preferuar i Bracces këto pesë vite ndërsa ka mbyllur sytë dhe gojën për problemet reale që ka ekonomia dhe shqëria shqiptare, sidomos trafikimi i lëndëve narkotike.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here